“Günde iki öğün yemek kilo vermek için en etkili beslenme şekli. Bu yeme şekline geçmeden önce vücudumuzu alıştırmamız, yavaş yavaş geçiş yapmamız gerekir. ”

Günde iki öğün yemek kilo vermek için en etkili beslenme şekli. Bu yeme şekline geçmeden önce vücudumuzu alıştırmamız, yavaş yavaş geçiş yapmamız gerekir. Öğün aralarında şekersiz sıvıları tüketmek, şekeri yükseltecek yiyeceklerden de kaçınmak gerekiyor.

İki öğün derken geç yapılan kahvaltı veya öğlen yemeği ile güne başlamak bir de akşam saat sekizden önce akşam yemeği yemeyi kastediyorum.Bilimsel çalışmaların yanında ,benim klinik deneyimlerim de bu modeli destekliyor. Bu yeme şekline aralıklı,yoğunlaştırılmış,kısa süreli egzersizleri de eklersek fazla yağlardan hızlı bir şekilde kurtuluruz. Bu egzersizleri yapmadan önce bu konuda uzman bir hekimden onay almanız gerekir.

Tabii ki öğünlerde ne yiyeceğimiz de çok önemli. Her zaman tekrarladığım gibi yine sıralayacağım,sağlıklı yaşam için neler yapmamız veya yapmamamız gerektiğini ;
– şekeri özellikle fruktozu yani meyve şekerini ve tahılları azaltın
– organik ve kendi bölgenizde yetişen sebzeleri bolca tüketin
– sağlıklı ve kaliteli yağları , omega 3 , omega 6, omega 9 içeren yağları tüketmekten korkmayın, çünkü artık kolesterolden eskiden olduğu gibi korkmuyoruz.
– bilinçli ve düzenli egzersiz yapın
– düzenli uyku çok önemli ,çünkü özellikle 22 ile02 saatlerindeki uyku esnasında melatonin hormonu en yüksek seviyededir. Melatonin vücudumuzdaki hücrelerin onarılmasını sağlayan en güçlü antioksidan maddelerden biridir.

Kendinize iyi bakın.